Podcasty dla geeków ;>

Ze względu na ostatnio panującą modę na podcasty na joggerze postanowiłem w końcu opublikować tą krótką listę podcastów, która leżała w szkicach chyba od początku czerwca. Tak więc poniżej dwa podcasty dla gików Linuksowych i dwa dla gików sajfajowych. Może ktoś znajdzie coś ciekawego dla siebie, może doradzi coś nowego, bo między kolejnymi odcinkami po prostu nie ma czego słuchać.. :/.

Sourcetrunk

W każdym odcinku Dimitri Larmuseau (popijając za każdym razem inne piwo), opowiada o kilku aplikacjach Open Source. Omawiane są zarówno takie sławy jak Mplayer czy Amarok jak i mało znane programy, o których większość użytkowników Linuksa (i nie tylko, ponieważ w podcaście pojawiają się także programy dla Windowsa czy Mac OS X) w życiu nie słyszało. Słuchając odcinków na pewno usłyszy się o jakimś oprogramowaniu, którego szukało się kiedyś wcześniej lub które nas zainteresuje. Najlepsze jest to, że odcinki nawet sprzed 2 lat prawie wcale się nie dezaktualizują. Podcast jest ciekawie prowadzony i zdecydowanie nie nudzi.

Przeciętny czas trwania odcinka: 30 min
Język: angielski (bardzo łatwy do zrozumienia)
Strona: sourcetrunk.com

The Linux Action Show!

Podcast trochę w stylu amerykańskiego show. Prowadzony jest w formie dialogu (co czasami jest denerwujące, ponieważ zdarza im się wpadać sobie w słowo i nawzajem siebie zagłuszać) przez Bryana Lunda oraz Chrisa Fishera. Składa się z dwóch części: 25 minutowej przeznaczonej na newsy ze świata Open Source oraz dłuższej, 45 minutowej recenzji jakiejś dystrybucji czy sprzętu działającego pod kontrolą Linuksa.

Przeciętny czas trwania odcinka: 70 min
Język: angielski
Strona: jupiterbroadcasting.com, artykuł w Wikipedii

CastaBlasta

Kolejna produkcja jupiterbroadcasting.com. Temat także dla geeków - science fiction: seriale, filmy, gry, komiksy itp. Jeśli komuś mówią coś tytuły i nazwy takie jak StarTrek, StarGate, StarWars, Star^W BSG, Marvel to polecam.

Przeciętny czas trwania odcinka: 60 min
Język: angielski
Strona: jupiterbroadcasting.com

Mack Murphy, P.I.

I jeszcze raz jupiterbroadcasting.com! Tym razem jednak coś zupełnie innego od poprzednich propozycji: detektywistyczna powieść z wstawkami S-F. Może brzmieć dziwnie (a zabrzmi jeszcze dziwniej jak dodam, że wszystko to w klimatach lat 30 (no dobra, może i nie 30 ale w każdym razie na pewno coś z przedziału 30-80 ;))). Mnie wciągnęło.. ;)

Przeciętny czas trwania odcinka: 5 min
Język: angielski
Strona: jupiterbroadcasting.com

I to jak na razie tyle...

1.

<COMMENT_NICKID/> napisał(a):
28 września 2008, 23:27:41

A co jeśli ktoś sepleni ?

2.

Chris Trynkiewicz napisał(a):
29 września 2008, 00:10:22

Erm te 2 ostatnie to mocno podciagane chyba pod slowo "geek" ;)

3.

dune napisał(a):
29 września 2008, 01:08:40

Bo geek słuchać podcastów lubi! Dziękuję serdecznie (:D) za sznurki ;) Arigato gozaimasu^^

4.

pbm napisał(a):
29 września 2008, 07:47:28

yyy.. o co chodzi z tym seplenieniem?

@Chris Trynkiewicz: geek to niekoniecznie informatyk/Linuksiarz. Zobacz http://pl.wikipedia.org/wiki/Geek#Zainteresowania i http://www.geekcode.com/geek.html#type

@dune: Proszę bardzo.. ;)

5.

rozie napisał(a):
29 września 2008, 07:53:25

Dwa dodane do czytnika (w zasadzie chyba słuchnika?) - zobaczymy co z tego będzie. Dzięki za linki!

6.

pbm napisał(a):
30 września 2008, 13:49:42

Dopiero teraz się zorientowałem, że na kilka godzin przed pojawieniem się tego wpisu ukazał się Linux Action Show S09E05l. W odcinku m.in. o embedded Linuksie, GNOME 2.24 i czymśtam jeszcze ;) (jeszcze nie słuchałem, tak to jest jak się RSSy synchronizuje raz na 2 dni ;))